Czy sprzedaż długów to się opłaca?

czy sprzedaż długów się opłaca W obecnym czasie chyba każdy przedsiębiorca boryka się z problemami przeterminowanych faktur – co z takimi robić? Czy czekać aż nasz kontrahent wpłaci w końcu pieniądze czy może sprzedać dług i mieć to z głowy?

Dzisiaj przeanalizuję dokładnie to czy sprzedaż długów się opłaca – zapraszam do uważnego czytania.

Czy sprzedaż długów to się opłaca?

No właśnie czy to się opłaca – można by myśleć: skoro i tak mamy problem z odzyskaniem pieniędzy to już lepiej sprzedać dług i cieszyć się od razu jakąś częścią kwoty z przeterminowanej faktury czy umowy – a może lepiej wykorzystać prawie darmowe sposoby na skłonienie kontrahenta do zapłaty?

Jak się okazuje sprzedaż długu jest jednym z droższych rozwiązań odzyskania pieniędzy. Niestety też nie każdy dług da się sprzedać – są one analizowane i wyceniane indywidualnie. Cena sprzedaży długu zależy od wielu kwestii: czasu przeterminowania, wysokość długu, udokumentowania długu, tego czy dłużnik jest wypłacalny, skąd dany dług wynika.

Czy warto?  

Należy zastanowić się także czy wato sprzedać dług, jeśli jest on dość długo po terminie zapłaty to tak, ale kiedy jeszcze dogadujemy się z dłużnikiem i potrzebuje on tylko czasu na spłatę długu to warto zastanowić się nad tym bo być może odzyskamy całość pieniędzy bez ponoszenia kosztów sprzedaży.

Internetowe giełdy długów

Bardzo dobrym i praktycznie darmowym sposobem na wymuszenie spłaty długu jest umieszczenie firmy bądź też osoby prywatnej w internetowej giełdzie długów. Rejestracja i umieszczenie długu na sprzedaż często jest darmowe. Jak już to zrobimy, warto poinformować naszego dłużnika, że zdecydowaliśmy się na sprzedaż jego długu – w większości przypadków to działa.

Jeśli ktoś prowadzi firmę i zależy mu na dobrej reputacji to taki krok z naszej strony powinien go skłonić do szybkiej spłaty swojego zadłużenia.

Windykacja?

Kolejnym, już niestety płatnym ale i tak w większości przypadków sprzedaz długówtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej windykacji, która zajmuje się ściągnięciem 100% kwoty zadłużenia. Warto pamiętać o tym, żeby skorzystać z legalnie działającej firmy, która wykazuje się wysokim współczynnikiem odzyskiwania długów – w innym przypadku ściąganie długu w taki sposób może być nie opłacalne i przysporzyć nam problemów.

Podsumowując: przed podjęciem decyzji o sprzedaży  długu warto sprawdzić darmowe sposoby wymuszenia jego spłaty – być może uda nam się właśnie w taki sposób odzyskać nasze pieniądze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>